Zelda’nın Netflix Projesi Bir Sızıntı Yüzünden İptal Edilmiş

Dünyanın en popüler çevrimiçi dizi ve film yayın platformu Netflix’in popüler bir video oyunu Zelda’nın canlı aksiyon uyarlamasını yapacağı ilk olarak 2015 yılında Wall Street Journal tarafından paylaşılmıştı. Ancak birçok kişiyi heyecanlandıran bu yapım, sonraki dönemde iptal edildi.

Serf Times YouTube kanalı, bu hafta başlarında Adam Conover ile Adam Ruins Everything adlı bir programa ev sahipliği yaptı ve bu programda Zelda uyarlamasının neden iptal edildiğini açıkladı. Görünüşe göre prodüksiyon Netflix değil Nintendo tarafından rafa kaldırılmış.

Netflix’in Zelda uyarlaması bir sızıntı nedeniyle iptal edildi

Paylaşılan bilgilere göre College Humor, Star Fox ve Fantastic Mr. He bir Fox karışımı planlıyordu ve hatta Zelda’nın yapımcısı Shigeru Miyamoto ile bunu tartışmak için bir araya geldi. Ancak bu görüşmeden bir ay sonra proje tamamen iptal edildi. Peki neden?

Conover’ın açıklamalarına göre, Netflix’ten bir çalışan Legend of Zelda projesini sızdırdığında Nintendo öfkeliydi. Proje gizliliğine büyük önem veren Nintendo, sızıntının ardından projenin fişini çekti ve Zelda uyarlaması yakında gelmemesi için rafa kaldırıldı.

Netflix, özellikle The Witcher dizisi ile platformundaki oyun uyarlamalarına aç bir izleyici kitlesi olduğunu kanıtladı. Gelecekte yeni bir Zelda uyarlaması hakkında bilgi alıp almayacağımızı bilmiyoruz, ancak Netflix’in böyle bir projeyle bir kez daha Nintendo ile yüzleşebilmesi için şirketin “gizlilik” duyarlılığına daha fazla dikkat etmesi gerekiyor.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir