Türkiye’nin En Büyük İçerik Platformu Açıklandı: BluTV

Bir video streaming hizmetini bir araya getirerek daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunmayı hedefleyen justwatch kullanıcıları, Türkiye’ye ilgi gösteren yeni araştırmalara online bir platform yaptı. Bu çalışma, 2020’nin son çeyreğini kapsıyor, Türkiye’nin en popüler BLUTV platformları olduğunu ortaya koydu. Şirket, önceki bir çalışmada da benzer bir sonuca ulaşmış ve BluTV’nin pazar payının yüzde 43 olduğunu açıklamıştı.

Araştırmaya göre ülkemizdeki justwatch kullanıcıları 2020’nin son çeyreğinde BLUTV, Netflix ve Amazon Prime videoları ilgi göstermeye devam etti. Ancak bu üç dev dışındaki video yayın platformları son çeyrekte kullanıcı kaybetti. Rakamlara doğrudan yansıyan bu durum, kullanıcının daha kaliteli içerik arayışında olduğunun açık bir göstergesidir.

BluTV, alanında en popüler olmaya devam ediyor

Araştırmaya göre, son çeyreğin en çok tercih edilen video yayın platformu yerli dizi ve film platformu olarak hizmet veren BluTV oldu. Dünya çapında hizmet veren Netflix, pazar payının yüzde 44’üne sahip olan BluTV’yi takip etti. Netflix’in 2020’nin son çeyreğinde pazar payı yüzde 25 olarak açıklanırken, Amazon Prime Video yüzde 18 pazar payı ile çıktı.

Araştırmalar, BluTV’nin pazar payının yüzde 1, Netflix’in yüzde 1 ve Amazon Prime Video’nun yüzde 2 arttığını ortaya koyuyor. Ülkemizde hizmet veren diğer video yayın platformları ise kullanıcıların yaklaşık yüzde 4’ünü kaybetti. Bu değişiklik, bazı kullanıcıların bir platformdan Netflix, Amazon Prime Video veya BluTV’ye geçtiğini göstermektedir. Ayrıca bazı kullanıcılar bu üç hizmetin yeni müşterileri haline geldi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir