Raya ve Son Ejderha için fragman yayınlandı

Disney, son yıllarda Marvel Cinematic Universe, Star Wars ve 20th Century Fox gibi markaları bünyesine katarak büyüyen Raya and the Last Dragon için yeni bir fragman yayınladı. Ayrıca filmin çıkış tarihi de fragman sonunda duyuruldu.

Filmin baş karakteri Raya, daha önce Star Wars: The Rise of Skywalker ve Star Wars: The Last Jedi’da rol alan Kelly Marie Tran tarafından seslendirildi. Ejderha, daha önce Ocean’s Eight filmleri Crazy Rich Asians’da gördüğümüz Awkwafina’nın sesiyle hayat buluyor.

Raya ve Son Ejderha

Polygon’da yer alan habere göre Raya ve Son Ejderha, Güneydoğu Asya’dan esinlenen hayali bir krallıkta geçiyor. Raya, ülkesini kurtarmak için son ejderhayı bulmalıdır, ancak ejderhayı arayan tek kişi o değildir.

Film normalde Kasım 2020’de gösterime girecekti ancak sinema dünyasını derinden sarsan koronavirüs salgını nedeniyle ertelenen filmlerden biriydi. Filmin yeni çıkış tarihi 5 Mart olarak açıklandı. Film aynı tarihte Disney Plus Premier Access abonelerine de satışa sunulacak.

Filmde Kelly Marie Tran ve Awkwafina’nın yanı sıra Doctor Strange, Avengers: Infinity War ve Avengers: Endgame’de gördüğümüz Benedict Wong da yer alıyor. Don Hall ve Carlos Lopez Estrada filmin yönetmenliğini yaparken, senaryoyu Adele Lim ve Qui Nguyen yazdı.

 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir