Netflix, Tomb Raider dizisi için çalışmalara başladı

Popüler yayın platformu Netflix ve Legendary stüdyoları, yeni bir Tomb Raider animasyon dizisi üretmek için bir anlaşmaya vardılar. Anlaşma açıklanırken yeni üretim hakkında bilgi verildi.

Tek baş karakterimiz Lara Croft’un bir kez daha oynayacağı bu macera, Tomb Raider (2013), Rise of the Tomb Raider ve en son Tomb Raider üçlemesi olan Shadow of the Tomb Raider’in ardından gelen olaylara ışık tutacak.

Filmden uzak, oyuna yakın

Yeni dizideki oyunlarda anlatılan hikayenin devamı, başrolünde Alicia Vikander’in oynadığı uyarlanan filmden bağımsız bir animasyon göreceğimizin habercisi.

Prodüksiyonu yazacak olan Tasha Huo, platformun yaklaşan dizisi The Witcher: Blood Origin’in hikayesini de yazacak ve yönetecek.

Netflix her yapımda tam olarak hedefe ulaşamasa da özellikle kimsenin beklemediği başarılı Castlevania uyarlamasıyla birden dikkatleri üzerine çekti. Oyunlarda adeta bir mayın bulan platform, Capcom’un Devil May Cry serisini animasyon olarak ekranlarımıza getirmeye hazırlanıyor. Ayrıca Netflix çatısı altında bir yerlerde Assasin’s Creed oyunlarına dayalı bir animasyon yapımı geliştirilmeye devam ediyor.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir