Matrix 4’ün İsmi Ortaya Çıktı

Başrolünü Keanu Reeves’in oynadığı Matrix dizisi, 2003 yılında yayınlanan Matrix: Revolutions ile tamamladı. Yıllar geçtikten sonra hayranları memnun edecek haberler geçtiğimiz günlerde açıklandı ve Matrix 4’ün geleceği kesinleşti. Koronavirüs nedeniyle çekimleri ertelenen film hakkında yeni detaylar gelmeye devam ediyor.

Matrix 4 filminin setinde çalışan bir makyaj sanatçısının Instagram gönderisi, yeni filmin adını ortaya çıkarmış olabilir. Yazıda makyaj sanatçısı, filmin yönetmeni Lana Wachowski’den aldığı hediyeleri ve teşekkür mektubunu gösteriyor. İlginç olan, yeni filmin adının mektupta açıkça belirtilmiş olmasıydı.

Yeni film Matrix: Resurrections olarak adlandırılabilir:

Matrix serisindeki filmlere baktığımızda ilk filmin The Matrix, devam filmlerinin ise Matrix: Reloaded ve Matrix: Revolutions olarak adlandırıldığını görüyoruz. Bu açıdan Matrix: Resurrections adı serideki diğer film isimleriyle uyumlu görünüyor. Devam etmeden önce yazının bir sonraki bölümünde diziyi izlemeyenler için spoiler içerebileceğini belirtelim.

Türkçeye ‘Diriliş’ olarak çevrilebilecek bu isim, dizinin ana karakteri Neo’nun da dönüşüne işaret ediyor. Bildiğiniz gibi Keanu Reeves’in canlandırdığı Neo, ilk üç filmin kahramanıydı ve son filmde insanlık ve makineler arasındaki barış için kendini feda etmek zorunda kaldı. Yeni filmin adı da Neo’nun yeniden canlanmasına veya geri dönüşüne işaret ediyor olabilir.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir