Cloverfield’a yeni devam projesi geliyor

2008’de yayınlanan ve J. J. Abrams’ın yapımcılığını üstlendiği ve Matt Reeves’in yönettiği Cloverfield’e bir devam filmi geliyor. İngiliz yazar Joe Barton’dan yeni projenin senaryosunu yazması istendi. Barton daha önce The Ritual ve iBoy gibi Netflix yapımlarını izlemişti.

Bulunan bu görüntü tekniği Cloverfield’ın devam projesinde kullanılmayacak, bu da bazı izleyicilerin el kamerasıyla yapılan çok titrek çekim nedeniyle hastalanıp sinemayı terk etmesine neden oldu.

Cloverfield’a yeni devam projesi geliyor

Bu yeni proje, Cloverfield’ın 2008 yapımı sonrasında piyasaya sürülecek ilk devam filmi olmayacak. 10 Cloverfield Lane ve The Cloverfield Paradox gibi filmlerle bir Cloverfield evreni oluşturuldu. 10 Cloverfield Lane çok iyi eleştiriler alsa da The Cloverfield Paradox önceki yapımlar kadar beğenilmemiştir.

Aslında, bu iki film doğrudan Cloverfield’ın devamı niteliğinde değildir. Her iki film de ayrı yapımlar olarak geliştirilse de daha sonra Cloverfield altında birleştirildi.

2018 yılında piyasaya sürülen ve Netflix’e satılan The Cloverfield Paradox’un genel olarak kötü yorumlarla karşılanmasının ardından Cloverfield markası dinlenmeye bırakıldı. Görünüşe göre dinlenme süresi doldu ve film yeniden çıkmaya hazırlanıyor.

Yeni Cloverfield projesinin senaryosunda kalemi canlandıracak olan Joe Barton, geçtiğimiz günlerde Riz Ahmed ve Octavia Spencer’ın rol aldığı Invasion’un senaryosunu yazdı. Adını daha önce HBO’nun Batman serisinin “şov sorumlusu” olarak duyduk.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir